Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Ogólnopolska Konferencja Naukowa

20 maja w ramach Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pt. Specyfika i różnorodność dowodów w nauce prawa i praktyce sądowej prof. dr hab. Tadeusz Tomaszewski i dr hab. Magdalena Spólnicka przedstawią w jaki sposób różnorodność dowodów naukowych wspomaga współczesną kryminalistykę oraz jakie wyzwania i perspektywy niesie ze sobą rozwój nowych technologii z perspektywy nauk sądowych.

Tematyka konferencji skoncentruje się na aktualnym statusie dowodów w nauce prawa i praktyce sądowej, co jest szczególnie istotne w kontekście dynamicznego rozwoju nauki, zwłaszcza nauk technicznych. Obecnie widzimy znaczący wzrost możliwości wykorzystania nowych źródeł dowodowych, takich jak zaawansowane badania genetyczne umożliwiające rozwiązanie spraw z tzw. Archiwum X oraz przeszukiwanie rozległych baz genotypowych w celu zidentyfikowania konkretnych osób. Poza tym, istnieją modele oparte na sztucznej inteligencji, artefakty cyfrowe pozyskiwane z cyberprzestrzeni, analiza dużych zbiorów danych (big data) oraz techniki trójwymiarowe, które stają się coraz bardziej istotne dla praktyki śledczej i sądowej.

Wywołane tematy obejmują zarówno aspekty naukowe, gdzie konieczne jest zbadanie problemów związanych z “nowymi dowodami” oraz dążenie do ich rozwiązania, jak i praktyczne aspekty prawników, którzy aktywnie wykorzystują te źródła dowodowe w swojej codziennej pracy.

Zanurz się w obszar kryminalistyki, poznając, w jaki sposób nowoczesne technologie mogą przyczynić się do zwiększenia własnego bezpieczeństwa.

Program konferencji. 

 

Zródło: https://www.facebook.com/events/1056208876119176/?ref=newsfeed