Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Badania marihuany medycznej

Jedyne laboratorium wykonujące badania medycznej marihuany

Zainteresowanie medyczną marihuaną na przestrzeni ostatnich lat znacząco wzrasta. Potwierdzeniem tego jest coraz większa liczba wydawanych recept, rosnąca ilość sprowadzanego do Polski surowca i zwiększająca się liczb a podmiotów wprowadzających preparaty medycznej marihuany na polski rynek.

Tak duża popularność wynika po pierwsze z szeregu wskazań medycznych, w których medyczna marihuana znajdujezastosowanie, co znajduje odzwierciedlenie w licznych publikacjach naukowych, po drugie z wprowadzania regulacji prawnych umożliwiających jej wykorzystanie w lecznictwie ludzi.

Wysoka cena i ograniczenia w dostępności surowca stwarzają ryzyko używania nielegalnej marihuany przez pacjentów, bądź rekreacyjnego używania narkotyku przez osoby pod przykrywką leczenia. Odróżnienie tylko po wyglądzie medycznej marihuany od nielegalnej marihuany (narkotyku) jest bardzo trudne, praktycznie niemożliwe i wymaga przeprowadzenia badań analitycznych w wyspecjalizowanym laboratorium. Stosowana metoda powinna być akredytowana przez właściwy organ, aby potwierdzić kompetencje laboratorium w zakresie tych badań, a tym samym wiarygodność i rzetelność uzyskanych wyników.

Zakres prowadzonej działalności laboratorium obejmuje m. in.:

  • badania medycznej marihuany
  • opinie kryminalistyczne z zakresu chemii sądowej
  • badania ziela konopi (marihuany) i roślin konopi
  • badania i certyfikacja produktów konopnych itd.