Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

O CNS

Centrum Nauk Sądowych Uniwersytetu Warszawskiego

Centrum Nauk Sądowych Uniwersytetu Warszawskiego jest jednostką ogólnouniwersytecką, która powstała w 2007 roku i tworzy pięć Wydziałów Uniwersytetu Warszawskiego: Wydział Prawa i Administracji, Wydział Chemii, Wydział Biologii, Wydział Fizyki, oraz Wydział Psychologii.

CNS prowadzi działalność dydaktyczną w formie studiów podyplomowych z zakresu prawa dowodowego, kryminalistyki i nauk pokrewnych oraz stacjonarnych studiów magisterskich II stopnia na trzech kierunkach:

  • Kryminalistyka i nauki sądowe w zakresie kryminalistyka ogólna
  • Kryminalistyka i nauki sądowe w zakresie biologii i genetyki sądowej
  • Kryminalistyka i nauki sądowe w zakresie chemii sądowej

Przy Centrum Nauk Sądowych działa Samorząd Studentów, najważniejszym zadaniem którego jest reprezentowanie studentów przed władzami i zgłaszanie ważnych dla studentów projektów. Koło Naukowe Kryminalistyki, stworzone przez studentów, gromadzi entuzjastów kryminalistyki, kryminologii i chemii poprzez organizację różnorodnych zajęć, wykładów i wyjazdów.

 

                                                          

 

Ponadto w ramach CNS działa Biuro Ekspertyz, którego działalność dotyczy zarówno sfery usługowej (wydawanie opinii dla sądów i prokuratur w najbardziej poszukiwanych specjalnościach biegłych, wykonywanie analiz i badań dla instytucji publicznych, przedsiębiorców prywatnych i podmiotów prywatnych), jak również naukowej (prowadzenie projektów).

Biuro Ekspertyz podzielone jest na trzy laboratoria:

  • Laboratorium Genetyki Sądowej
  • Laboratorium Chemii Sądowej
  • Laboratorium Kryminalistyki Ogólnej

Laboratoria prowadzą badania oraz działalność ekspercką, a osoby wykonujące badania w pracowniach prowadzą także zajęcia dydaktyczne w ramach swoich specjalności, jak również działają w obszarze naukowym.