Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Ewa Kadyjewska

mgr Ewa Kadyjewska – absolwentka Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Podyplomowego Studium Oficerskiego Ekspertów Kryminalistyki w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

W latach 1999 – 2008 zatrudniona w Laboratorium Kryminalistycznym Komendy Stołecznej Policji. W latach 2008 – 2023 zatrudniona w Centralnym Laboratorium Kryminalistycznym Policji, gdzie pełniła funkcję Zastępcy Koordynatora ds. Zarządzania Jakością w Zakładzie Biologii oraz auditora wewnętrznego systemu zarządzania w laboratorium.

Posiada ponad 23-letnie doświadczenie zawodowe w wykonywaniu opinii z zakresu genetyki sądowej. Była opiekunem osób w trakcie szkoleń przygotowujących do samodzielnego wykonywania opinii z zakresu genetyki sądowej. Szkoliła techników kryminalistyki i policjantów pionu dochodzeniowo-śledczego z zakresu zabezpieczania śladów biologicznych na miejscu zdarzenia oraz możliwości identyfikacyjnych badań genetycznych. Prowadziła prace badawcze i wdrożeniowe.

Wykonywała również badania genetyczne w kierunku obecności wirusa SARS-CoV-2 u funkcjonariuszy i pracowników Policji.