Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Agnieszka Smoleń

mgr Agnieszka Smoleń – diagnosta laboratoryjny, absolwentka Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W latach 2013-2023 zatrudniona w Centralnym Laboratorium Kryminalistycznym Policji jako główny specjalista krajowej Bazy Danych DNA.

Wykonywała badania genetyczne do spraw identyfikacyjno-poszukiwawczych oraz na potrzeby opinii z zakresu genetyki sądowej. Wdrażała programy statystyczne przeznaczone do szacowania prawdopodobieństwa stopnia pokrewieństwa. Podczas dziesięcioletniej pracy doskonaliła się w zastosowaniu różnorodnych technik biologii molekularnej stosowanych w identyfikacji osobniczej w tym sekwencjonowaniu następnej generacji.

Uczestniczka wielu projektach badawczych zakończonych publikacjami w międzynarodowych pismach naukowych oraz unijnych projektach szkoleniowych z zakresu analizy statystycznej oraz funkcjonowania baz danych DNA m.in. w Armenii i Chorwacji. Przeprowadziła szereg warsztatów oraz wykładów z zakresu działania krajowej Bazy DNA adresowanych do pracowników jednostek policji oraz policyjnych laboratoriów kryminalistycznych.